O Akcji

O akcji

Od 17.03.2014r. rusza program Zadbaj o nogi z PANIĄ TERESĄ® w ramach drugiej edycji akcji społecznej Żylaki? Przeciwdziałaj! Organizatorem Akcji jest firma PANI TERESA MEDICA SA, producent wyrobów medycznych i profesjonalnej kompresjoterapii. W ostatnich kilkunastu latach obserwujemy nasilenie występowania przewlekłej choroby żylnej. Pierwsze objawy obserwujemy u coraz młodszych pacjentów, u osób starszych widzimy pogorszenie komfortu życia wywołane tą chorobą. Po zeszłorocznym sukcesie naszej akcji społeczno-edukacyjnej Żylaki? Przeciwdziałaj! ruszamy z drugą edycją.
 
W tym roku działamy w ramach programu Zadbaj o nogi z PANIĄ TERESĄ ® i znacznie zwiększamy zasięg akcji. Bezpłatne badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, które oferujemy całkowicie bezpłatnie, jest w tym roku organizowane w wybranych specjalistycznych sklepach medycznych i aptekach. Podczas trwania programu w tych punktach będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych fachowych porad na temat profilaktyki przewlekłej choroby żylnej oraz kompresjoterapii, która jest podstawową, nieinwazyjną metodą zapobiegania oraz leczenia problemów żylakowych. Badanie USG Doppler pozwala ocenić przepływ krwi w żyłach kończyn dolnych i  jest jednym z podstawowych w diagnostyce choroby żylakowej. Dzięki niemu możliwe jest wczesne wykrycie nawet drobnych zmian i tym samym wczesne podjęcie leczenia lub działań profilaktycznych. Na wortalu, w zakładce „O Akcji”  będziemy na bieżąco informować o przebiegu programu Zadbaj o nogi z PANIĄ TERESĄ ®. Zapraszamy!

 

 

„Żylaki? Przeciwdziałaj!” to ogólnopolska akcja profilaktyczna na rzecz walki z żylakami. Ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy na temat żylaków – coraz powszechniejszej choroby dotykającej coraz młodsze osoby. Kampania organizowana przez PANI TERESA MEDICA SA ma na celu nie tylko uświadomić, czym są żylaki nóg, jaki mają wpływ na zdrowie, ale przede wszystkim wskazać skuteczne sposoby zapobiegania i leczenia choroby.

W kwietniu 2013r. w ramach 1. Edycji Akcji przeprowadzona została seria bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców Poznania, Wrocławia, Katowic i Warszawy. Dla każdego z miast były dostępne bezpłatne badania diagnostyczne USG Doppler. Badania prowadzone były przez wykwalifikowanych specjalistów.

Do akcji „Żylaki? Przeciwdziałaj!” włączyli się eksperci oraz największe autorytety medyczne z dziedziny flebologii, angiologii i chirurgii naczyniowej.

Serwis internetowy „Żylaki? Przeciwdziałaj!” był integralną częścią akcji w czasie jej trwania. Jako jedyny w Polsce portal tematyczny zapewnia dostęp do najbardziej obiektywnej i szczegółowej wiedzy na temat żylaków.

1.Edycja Akcji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Z działań edukacyjnych i informacyjnych prowadzonych w Internecie, w mediach oraz w mobilnych gabinetach skorzystało wiele osób w różnym wieku. W bezpłatnych badaniach wzięło udział ponad 3100 osób.

Sponsorem i organizatorem Ogólnopolskiej Akcji Profilaktycznej Żylaki? Przeciwdziałaj! jest polski producent wyrobów medycznych i profesjonalnej kompresjoterapii firma PANI TERESA MEDICA SA.

Patronem merytorycznym jest Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 

Patroni

Sponsor Akcji

           

paniteresalogo

 

Patron merytoryczny

 

logo klinika

 

Dostawca sprzętu

logo kosmed

     

 

Patroni medialni

 

Logo tvpPoznan  logo tvpKatowice

logo GW

logo merkurylogo radiowroclawlogo radiokatowice

 

 

Patroni Honorowi 

 

Prezydent Miasta Poznań   

logo poznan

 

Prezydent Miasta Katowice

katowice logo poziom kolor