Gdzie wybrać się w podróż pociągiem?

Czy Ty też lubisz podróżować? Poznawanie nowych kultur, miejsc, ludzi, zwyczajów, a także próbowanie pysznych regionalnych potraw – brzmi jak spełnienie marzeń. Lecz kiedy już nadejdą wakacje i nareszcie masz czas, pieniądze i motywację do przeżycia wspaniałej przygody, pojawia się zasadnicze pytanie: gdzie się udać, skoro na świecie jest tyle miejsc do wyboru? A zaraz potem pojawia się też kolejna kwestia: jaki środek transportu wybrać? Może zamiast samochodu czy samolotu spróbować tym razem czegoś nowego i pojechać pociągiem na wakacje?

Wycieczki pociągiem po Europie

Pociągi są jednym z najlepszych środków transportu do poruszania się po Europie. Ciekawym sposobem na tanie podróżowanie są bilety Interrail. Kupując je, możesz wybrać, jak długo chciałbyś podróżować i czy chcesz wykupić bilet na pociąg na podróż po całej Europie czy ograniczysz się tylko do jednego państwa. Bilety te są honorowane w większości krajów europejskich. Co prawda, część przewoźników może wymagać od Ciebie wcześniejszej rezerwacji, ale w pozostałych przypadkach możesz wsiąść do pociągu byle jakiego (chociaż o bagaż i o bilet, bez którego Cię do niego nie wpuszczą, warto już zadbać). Pociągi międzynarodowe w Europie jeżdżą często, a połączeń kolejowych jest całkiem sporo, więc zaplanowanie podróży nie powinno być trudne.

Gdzie warto pojechać?

Szwajcaria

Kraina gór, lasów i przepięknych krajobrazów. Podróżując po Szwajcarii, możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, które na długo pozostaną w Twojej pamięci. Jeżeli chcesz przemieszczać się pociągiem jedynie po tym kraju, masz do wyboru oprócz oferty Interrail również bilet Swiss Travel Pass. Po jego zakupie możesz przez określony czas podróżować bez dodatkowych opłat pociągami, autobusami i statkami po prawie całym państwie. Dodatkowo otrzymujesz też inne bonusy, jak na przykład bezpłatny wstęp do ponad 500 muzeów.

Włochy

Kolejny wybór padł na Włochy – krainę słońca, przepysznej kuchni i kolebkę renesansu. Warto zwiedzić, chociażby przepiękny Rzym, w którym zobaczymy perełki renesansowej i antycznej architektury, romantyczną Wenecję czy słoneczną Toskanię. Po Włoszech z łatwością będziesz poruszał się pociągiem. Liczba linii kolejowych w tym kraju jest naprawdę spora.

Norwegia

Teraz coś dla tych, którzy wolą niższe temperatury. Jeśli do nich należysz, to Norwegia będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Co prawda tutaj system linii kolejowych nie jest aż tak rozbudowany, lecz wynagradzają to przepiękne, malownicze widoki. Jeżeli nie chcesz się ograniczać jedynie do Norwegii i masz zamiar zobaczyć całą Skandynawię, to dobrym wyborem będzie bilet Eurail Scandinavia Rail Pass, który umożliwi Ci podróżowanie pociągami również po Danii, Szwecji i Finlandii.

Witaj przygodo!

Wyjazd pociągiem na wakacje na pewno dostarczy Ci wielu pozytywnych wrażeń, a przy okazji nie obciąży za bardzo Twojego portfela. Wymienione wyżej miejsca są bez wątpliwości warte zobaczenia. Jak to powiedział kiedyś św. Augustyn „Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę”.