mieszkanie

Ile można zarobić na wykończeniu deweloperskiego mieszkania?

Każdy, kto kupuje nieruchomość w stanie deweloperskim, może zadać sobie pytanie, ile będzie kosztowało wykończenie. W tym artykule natomiast skupimy się na tym, ile można zarobić na tego typu pracach. Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania i poruszymy inne kwestie wykańczania mieszkań.

Wykończenie deweloperskiego mieszkania – Poznań

Wykończenie mieszkania to przede wszystkim zakup mebli, AGD i RTV, wykonanie łazienki oraz położenie paneli podłogowych. Nie jest tajemnicą, że realizacja tych wszystkich zadań może wymagać od właścicieli niemałych nakładów finansowych. Ceny usług remontowych rosną i wciąż będą wzrastać. Wpływa na to ogromna ilość czynników.

Przede wszystkim na koszt wpływa inflacja, która sprawia, że ceny materiałów wykończeniowych rosną. Bez nich jednak nie ma możliwości szybkiego wprowadzenia się do nowo zakupionego mieszkania. Osób, które zajmują się remontami, jest niewiele, a w szczególności tych, które robią to rzetelnie i solidnie. Z tego też powodu stawki za wykańczanie mieszkań rosną, a specjalista w swojej dziedzinie może zarobić satysfakcjonujące pieniądze.

Wykończenie deweloperskiego mieszkania, Poznań – duży koszt dla klienta

Patrząc z perspektywy klienta, meble, sprzęt oraz elementy sanitarne stanowią kolejny wydatek. Tak zwana robocizna również obejmuje niemałą kwotę, dlatego przykładowo wykończenie łazienki może w całości wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najczęściej właśnie w przypadku tego pomieszczenia klienci decydują się na usługę dobrego fachowca. Osoby, które zajmują się tym profesjonalnie, często liczą sobie za każdy element osobno – układanie glazury, pomalowanie sufitu, wstawienie mebli i biały montaż są rozliczane oddzielnie.

Wykończenie mieszkania ze stanu deweloperskiego Poznań — jak kształtują się ceny?

Każdy widzi, że ceny za poszczególne usługi rosną. Pracownicy budowlani są obecnie bardzo rozchwytywani na rynku. Ponadto na dobrego fachowca czeka się miesiącami, a w skrajnych przypadkach latami. Rosnąca ilość budowanych inwestycji wraz z licznymi kredytobiorcami znacząco wpływa na rynek budowlany. Z tego też powodu stawki pracowników wzrastają, a średnie wynagrodzenie dla fachowca z kwalifikacjami będzie wynosiło ponad 5000 zł. Wszystko jest uzależnione oczywiście od kwalifikacji i zapotrzebowania, ale obserwuje się zdecydowaną tendencję wzrostową.

Pomocnicy budowlani także coraz rzadziej zarabiają najniższą krajową. Bardziej ceni się pomoc takich osób, dlatego na wykańczaniu wnętrz można zarabiać coraz więcej. W przypadku pojedynczych mieszkań wynagrodzenie jest liczone za metraż i oczywiście zakres wykonywanych prac. Tak jak zostało wspomniane wyżej, właściciel danej przestrzeni najczęściej musi zapłacić za każdą pojedynczą usługę. Na konkretną kwotę może wpłynąć wiele czynników, w szczególności rodzaj wykończenia, wykorzystywane przy nim materiały budowlane, a także skomplikowanie projektu, według którego powstaje wnętrze.