zęby

Jak wybielić zęby? Najskuteczniejsze sposoby

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety w wyniku nieprawidłowej higieny jamy ustnej, picia kawy, herbaty lub palenia tytoniu na zębach mogą pojawiać się nieestetyczne przebarwienia. Istnieje wiele sposobów na ich usunięcie. Część zabiegów wybielających można przeprowadzić samodzielnie, w przypadku niektórych metod konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. 

Metody wybielania zębów stosowane przez stomatologów

Najprościej wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym. Praktycznie każdy profesjonalny dentysta oferuje zabiegi umożliwiające skuteczne usuwanie występujących przebarwień. Jednym z nich jest usuwanie kamienia nazębnego powstającego w wyniku mineralizowania się płytki nazębnej. Ten twardy osad zazwyczaj ma żółtawe zabarwienie i przyczynia się do nieestetycznego wyglądu zębów. Jego usuwanie jest bezbolesne i refundowane przez NFZ. Prawidłowo wykonany zabieg pozwala pozbyć się przebarwień i znacząco rozjaśnić uśmiech. W przypadku występowania większych przebarwień stomatolog może zaproponować zastosowanie nakładek nasączonych żelem wybielającym. Skuteczność zabiegu uzależniona jest od rodzaju zastosowanego preparatu. Osoby, którym zależy na najwyższej jakości świadczonych usług, mogą zdecydować się na wybielanie nakładkowe w Warszawie, ponieważ tego rodzaju zabiegi cieszą się w stolicy dużą popularnością. Wybielanie zębów tą metodą trwa od 7 do 14 dni. Co jednak w sytuacji, gdy pacjentowi zależy na czasie? Jak szybko wybielić zęby w takiej sytuacji? Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi laserowemu. To najszybsza i najskuteczniejsza metoda wybielania stosowana przez profesjonalne gabinety stomatologiczne.

Jak skutecznie wybielić zęby bez wizyty u dentysty

Wyniki badań statystycznych pokazują, że Polacy niechętnie odwiedzają dentystów. Podstawową przyczyną rezygnacji z wizyt stomatologicznych jest strach przed bólem. W związku z powyższym warto zastanowić się jak najlepiej wybielić zęby bez udziału stomatologa. Najprostszym rozwiązaniem jest regularne korzystanie z past wybielających. Zastosowane w nich delikatne materiały ścierne, pozwalają na łagodne usuwanie przebarwień powstałych przez osady z kawy, herbaty, czy też tytoniu. Tego rodzaju produkty nie zawierają wybielaczy i są dostępne w aptekach oraz drogeriach. Alternatywny sposób polega na zastosowaniu dostępnych bez recepty preparatów wybielających zawierających w swym składzie nadtlenek wodoru. Żel wybielający zawierający tę substancję chemiczną należy nakładać na zęby za pomocą dołączonego cienkiego pędzelka. W sprzedaży dostępne są także nasączone nadtlenkiem wodoru cienkie paski wybielające, które po nałożeniu na zęby stają się praktycznie niewidoczne. Pierwsze efekty stosowania z tego rodzaju produktów są widoczne po kilku dniach. Na ostateczne rezultaty trzeba jednak poczekać nawet 4 miesiące. 

Jak wybielić zęby w sposób naturalny

W związku z tym, że preparaty zawierające nadtlenek wodoru mogą powodować podrażnienie dziąseł i zwiększać wrażliwość zębów, nie wszyscy decydują się na ich zastosowanie. Warto więc zastanowić się, jak skutecznie wybielić zęby domowymi sposobami. Jedna z najpopularniejszych metod polega na zastosowaniu sody oczyszczonej do płukania jamy ustnej. Chociaż substancja ta ma właściwości wybielające stosowana w nieodpowiednim stężeniu może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest użycie kurkumy. Ta orientalna przyprawa wykazuje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Dodana do pasty do zębów pozwala usuwać płytkę nazębną odpowiedzialną za tworzenie się nieestetycznego kamienia. Dobre rezultaty daje także szczotkowanie zębów aktywnym węglem dostępnym w aptekach, który delikatnie usuwa występujące osady i przebarwienia. W Internecie znaleźć można wiele informacji na temat jak wybielić zęby. Najbardziej skuteczne są zabiegi przeprowadzane w gabinetach dentystycznych, jednak również inne metody cieszą się dużą popularnością. Przy ich stosowaniu należy jednak zachować zdrowy rozsądek, by nie doprowadzić do trwałego uszkodzenia szkliwa zębów.