taras

Jakie meble wybrać na niewielki taras?

Taras to dla wielu osób podstawowa przestrzeń w sezonie wiosenno-letnim, która służy do relaksu. To miejsce daje ogrom możliwości w zakresie przyjemnego przebywania na świeżym powietrzu. Na tarasie można wygodnie usiąść i poczytać książkę, spotkać się na grillu ze znajomymi, wypić kawę z przyjaciółmi, poopalać się czy uciąć sobie drzemkę.

Jednak nie każdy dysponuje na tyle dużym tarasem, aby móc swobodnie przebierać w elementach wyposażenia, nie biorąc pod uwagę ich rozmiarów. Co więcej, za sprawą nieprzemyślanej aranżacji niewielka przestrzeń może przestać być funkcjonalna, a korzystanie z niej stanie się niewygodne, a wręcz uciążliwe. Jak wybrać meble na niewielki taras, aby go nie zagracić?

Jak wybrać meble na mały taras?

Chcąc urządzić niewielki taras w funkcjonalny sposób, warto zdecydować się na meble ogrodowe Kraków cechujące się prostymi, zwartymi konstrukcjami. Dzięki temu nie będą sztucznie zajmowały miejsca, dadzą się w prosty sposób ustawić oraz optycznie powiększą przestrzeń. Natomiast bardzo ozdobne elementy wyposażenia przytłoczą taras, przez co ten będzie wydawał się znacznie mniejszy niż w rzeczywistości.

Inny istotny aspekt podczas wyboru mebli ogrodowych w Krakowie na taras o małych rozmiarach stanowi również ich kolorystyka. Aby go nie przytłoczyć, zdecydowanie najlepszym wyborem będą elementy wyposażenia o jasnych, neutralnych odcieniach oraz jednolitych wzorach. Natomiast bardzo ciemne czy mocno wzorzyste meble optycznie zabiorą więcej miejsca. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku umieszczenia na tarasie elementów o wielu odmiennych, niepasujących do siebie wzorach.

Jakie meble na niewielki taras sprawdzą się najlepiej?

Jeśli chodzi o odpowiedni wybór mebli ogrodowych w Krakowie na niewielki taras, warto postawić na modele o składanej konstrukcji. Krzesła, stół czy fotele, które da się szybko złożyć, zajmują mało miejsca. To rozwiązanie pozwoli na udostępnienie nieco przestrzeni, gdy zajdzie taka potrzeba. Natomiast, kiedy będziesz chciał wygodnie się rozsiąść, wystarczy z powrotem je rozstawić.

Aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, gdy dysponujesz jedynie niewielkim tarasem, wystarczy wybierać meble, które pełnią więcej niż jedną funkcję. W ten sposób skutecznie ograniczysz liczbę potrzebnych elementów. Wśród nich doskonałym zakupem będą stoliki kawowe, które poza głównym blatem oferują także półkę lub drugi blat pod spodem. Warto także postawić na pufy kryjące pod siedziskami specjalną przestrzeń do przechowywania różnych przedmiotów.

Które meble na mały taras do dobry wybór?

Aby odpowiednio zaaranżować mały taras, warto stawiać na meble z lekkich, a zarazem wytrzymałych materiałów. Oznacza to, że w przypadku niewielkich przestrzeni najlepiej sprawdzą się elementy wyprodukowane z tworzyw sztucznych, aluminium albo technorattanu. Natomiast warto zrezygnować z mebli wykonanych z drewna lub cięższych stopów metali, ponieważ te wyglądają topornie oraz optycznie zajmują znacznie więcej miejsca.

Podobnie sytuacja wygląda z wszelkimi dodatkami – stawiaj na te lekkich materiałów oraz w jasnych kolorach.