odśnieżanie

Odśnieżanie terenu przed firmą – praktyczne porady

Większość osób wyczekuje na opady śniegu, gdyż dzięki nim można podjąć różnorodne ciekawe aktywności na świeżym powietrzu. Jednak śnieg nie wiąże się wyłącznie z tym, co przyjemne. Jego opady powodują również konieczność odśnieżania, które dla większości stanowi mało przyjemny obowiązek.

Odśnieżanie terenu przed firmą – o czym należy pamiętać?

Za odśnieżanie terenu przed firmą odpowiedzialny jest właściciel przedsiębiorstwa. Jego zadaniem jest usuwanie śniegu nie tylko z obszaru zlokalizowanego bezpośrednio przy budynku przedsiębiorstwa, ale również z chodnika położonego wzdłuż posesji. Zgodnie z ustawą z 1996, jeśli część terenu wydzielona dla ruchu pieszego zlokalizowana jest bezpośrednio przy granicy przedsiębiorstwa, to jej właściciele są zobowiązani do odśnieżania. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli pomiędzy posesją a chodnikiem znajduje się pas zieleni. Wtedy usunięcie zalegającego śniegu to zadanie gminy. Właściciel przedsiębiorstwa nie ma obowiązku odśnieżania chodnika zlokalizowanego przy siedzibie firmy również, jeśli gmina pobiera opłaty za parkowanie w miejscu wyznaczonym dla ruchu pieszego.

Konsekwencje za nieodśnieżenie terenu przed firmą

Właściciel przedsiębiorstwa musi zadbać o to, aby regularnie odśnieżać teren zlokalizowany przed firmą. W przeciwnym razie na jego obszarze może dojść do wypadku, a w efekcie do poważnych konsekwencji prawnych. Jeśli osoba poszkodowana pozwie właściciela firmy i dowiedzie, że nie spełnił on swoich obowiązków, musi liczyć się on z karą pieniężną. Poszkodowany ma prawo żądać odszkodowania i zadośćuczynienia. Zatem, jeśli chcesz tego uniknąć, to pamiętaj o regularnym odśnieżaniu. Jeśli nie masz możliwości podjęcia się tego zadania samodzielnie, to skorzystaj z usług profesjonalnej firmy.

Odśnieżanie terenu przed firmą – zleć to zadanie fachowcom!

Mało który właściciel firmy ma czas na regularne odśnieżanie całego terenu przed przedsiębiorstwem. Jednak pilnowanie tego obowiązku ma ogromne znaczenie. Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić czasu na pozbycie się śniegu ze swojego obszaru, skorzystaj z usług firmy oferującej odśnieżanie w Zabrzu lub innym mieście. Zlecając to zadanie profesjonalistom, będziesz miał pewność, że zostanie ono wykonane szybko, sprawnie i rzetelnie. Pamiętaj, że firmy oferujące takie usługi dysponują odpowiednim sprzętem, który umożliwia dokładne odśnieżanie bardzo krótkim czasie.

Jeśli szukasz najlepszych fachowców oferujących odśnieżanie w Zabrzu lub innej miejscowości, postaw na tych, którzy mogą pochwalić się niemałym doświadczeniem. Wybierz firmę wyposażoną odpowiednia urządzenia do usuwania śniegu i oferującą współpracę na jasnych, atrakcyjnych warunkach.

Pamiętaj, że na usłudze odśnieżania nie warto nadmiernie oszczędzać, ponieważ jeśli teren nie zostanie dokładnie uprzątnięty i dojdzie na nim do wypadku, mogą wyniknąć z tego faktu nieprzyjemne konsekwencje. Zatem, postaw na profesjonalną, solidną firmę od odśnieżania w Zabrzu czy innym mieście Polski.