folia

Ekologiczna folia stretch – jakie ma właściwości?

Jednym z podstawowych elementów potrzebnych do pakowania wszelakich rzeczy, zarówno tych o mniejszych, jak i większych gabarytach, jest folia stretch. Niestety fakt, że potrzebujemy tego typu rozwiązań, w bardzo dużej mierze wpływa niekorzystnie na środowisko.

Aby zapobiec niekorzystnemu wpływowi na środowisko, powstało nowe rozwiązanie w obrębie folii stretch. To tzw. wariant ekologiczny, który nie jest tak szkodliwy dla planety, jak jego pierwowzór. Dlaczego warto się zainteresować ekologiczną folią stretch? Jakie ma właściwości i zalety ten materiał?

Folia stretch i jej zastosowanie

Najprościej rzecz ujmując, folia stretch sama w sobie służy do pakowania. Używa się jej w różnego rodzaju firmach, w tym na magazynach oraz halach produkcyjnych, których zadaniem jest umieszczenie towaru na palecie i zabezpieczenie go tak, żeby istniała możliwość swobodnego załadunku, a następnie przewozu. Folia stretch ma zapobiec ewentualnym uszkodzeniom, mogącym zaniżyć wartość produktów, a także utrzymać towar w odpowiedniej pozycji.

Folia stretch przydaje się do pakowania paczek, które muszą w całości dotrzeć do adresata. Pozwala na zabezpieczenie rzeczy przed warunkami zewnętrznymi, w tym przed wilgocią. Dodatkowo utrzymuje wszystko w zwartej całości tak, żeby nic się nie rozsypało, roztrzaskało czy rozdarło. Jest to niezwykle przydatny materiał, który ułatwia funkcjonowanie i pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo planety, jeżeli skorzystasz się z ekologicznej folii stretch – a ta ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność.

Czym powinna charakteryzować się dobra folia stretch?

Biorąc pod uwagę fakt, że używa się jej przy wielu różnych procesach, istnieje kilka cech, które powinna posiadać dobrej jakości folia stretch. Należy pamiętać, że jej głównym zastosowaniem jest zabezpieczanie wielogabarytowych palet. To na nich układa się produkty – wobec tego pewne właściwości folii stretch są niezbędne. Wśród nich wyróżnia się między innymi:

  • podatność na rozciąganie – jest to ważny aspekt, ponieważ im bardziej rozciągliwa folia, tym dłużej można z niej korzystać;
  • podatność na uszkodzenia, w tym te powodowane ostrymi krawędziami – folia stretch musi być trwała, aby utrzymywać towar na palecie;
  • odpowiednią grubość folii – zależna jest od tego, do czego dany wariant zostanie użyty.

Wszystko to musi zawierać się w charakteryzacji gotowego produktu, żeby klienci rozważyli jego zakup. Brak któregokolwiek elementu może sprawić, że potencjalny klient straci zainteresowanie, a także naraża użytkownika na niebezpieczeństwo.

Jakie właściwości ma ekologiczna folia stretch?

Oczywiste jest, że proces tworzenia idealnej folii stretch cechuje się wysokim poziomem złożoności. Niestety, z tego powodu wpływa negatywnie na środowisko, co w obecnych czasach stanowi istotny problem. To właśnie dlatego powstały idee dotyczące nowego rozwiązania. Wraz z pomysłem przyszły również nieznane właściwości ekologicznej folii stretch, które nie zawsze można odnaleźć w podstawowej wersji.

Jakie właściwości ma ekologiczna folia stretch? Co sprawia, że jest godnym następcą poprzedniego wariantu? Są to głównie:

  • fakt, że zawiera w sobie procentowe ślady surowca pochodzącego z recyklingu;
  • to, że w procesie produkcji ogranicza się ślad węglowy oraz znacząco zaniża zużycie materiału wywodzącego się ze źródeł kopalnianych;
  • zwiększoną rozciągliwość, przez co folia sama w sobie wystarczy na dłużej;
  • wysokie siły trzymające, pozwalające na bezpieczny transport towaru;
  • fakt, że nadaje się do recyklingu, a więc nie będzie negatywnie wpływać na środowisko.

Ekologiczna folia stretch powstaje z ideą, według której ponowne użycie danego produktu pozwala na zadbanie o planetę. Nie trzeba być kimś, kto bardzo interesuje się ochroną środowiska, żeby mieć swój udział w tym procesie – wystarczy wykazać chęć nabycia ekologicznej folii stretch, którą to można znaleźć między innymi pod tym linkiem: https://greenstretch.eu/. Podana strona pozwala również na zdobycie dokładnych informacji dotyczących parametrów produktu, które mogą pozwolić zdecydować czy sprawdzi się w konkretnym zastosowaniu.