prezent

Jaki prezent na urodziny dla mężczyzny? Najlepsze pomysły

Wybierając prezent dla mężczyzny na urodziny, często sprawa wydaje się prosta, do czasu, gdy się okaże, że albo wszystko już ma, albo to, co chciałby mieć, może sobie sam kupił. W takim przypadku warto poszukać mniej klasycznych rozwiązań, które mało kiedy przychodzą do głowy, gdy pada pytanie, jaki prezent na urodziny dla mężczyzny będzie dobry w każdym wieku.

W tym artykule zebrano najmniej oczywiste pomysły na prezent, które warto znać! Jak obudzić jego wewnętrzne dziecko? Nie od dziś wiadomo, że podczas gdy dziewczynki bawią się lalkami, chłopcy najczęściej sięgają po ołowianych żołnierzy i ratują świat przed kolejną wojną, czy to z inną armią, czy to przed latającym potworem spaghetti, lub kotem sąsiadki. Wiadomo, że z wiekiem i doświadczeniem potrzeba ta zanika, ale gdzieś w środku nie jeden prawdziwy facet chciałby przenieść się do czasów dzieciństwa, aby raz jeszcze lub po raz ostatni stawić czoła kolejnemu wyimaginowanemu wyzwaniu.

Wracając jednak na ziemię, nie trzeba wysyłać nikogo na wojnę, aby doświadczył emocji z pola bitwy, gdyż obecnie jest bardzo dużo firm, w których możliwe jest zorganizowanie od A do Z dnia w stylu wojskowym. W zależności od oczekiwań i budżetu możliwa jest m.in. jazda czołgiem połączona ze szkoleniem na strzelnicy, z użyciem kilku broni od pistoletów aż po karabiny maszynowe. Dodatkowo może to być doskonałą okazją, aby spędzić z nim ten czas lub wysłać go na front z jego najlepszym kumplem, gdyż nic tak nie jednoczy mężczyzn jak rywalizacja.

Stylowy i elegancki prezent dla mężczyzny na urodziny – jakie akcesoria dobrać?

Elegancja to pojęcie bardzo ogólne, dla jednego mężczyzny będzie to założenie koszuli, dla innego sam garnitur nadal pozostaje mało wyrafinowany. Dobierając akcesoria, warto uważać na klasyczne błędy, które zamiast cieszyć, zmuszą obdarowanego do kolejnych wydatków. Decydując się na akcesoria takie jak spinki do mankietów czy krawata, najpierw należy przede wszystkim sprawdzić jaki typ krawatów i koszul dana osoba nosi lub posiada w swojej garderobie. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż w przypadku spinek do mankietów, problem nie leży tylko w guście wybieranych dodatków, ale także w rękawach i ich sposobie zapinania. Aby oryginalny prezent dla mężczyzny na urodziny, jakim bez wątpienia jest biżuteria srebrna lub złota, pasował i mógł być chętnie noszony, warto sprawdzić lub podchwytliwie zapytać, czy w kolekcji znajdują się koszule z mankietem francuskim, gdyż jest to praktycznie jedyna forma, w której można zamiast guzików, użyć dodatków pasujących do zestawienia. To samo oczywiście odnosi się do spinek od krawata. Nie będzie wyglądać to dobrze, jeżeli szerokość spinki będzie dłuższa niż sam krawat, dlatego też przyjęte na ogół 3/4 nie zawsze się sprawdzą wybierane bez znajomości rozmiaru. Ciężko też zakładać, że dana osoba nosi tylko wąskie krawaty i klapy w marynarce, gdyż o ile spinka 1/4 będzie pasować do każdej szerokości, tak na tych większych krawatach estetyka wizualna pozostawi wiele do życzenia, mimo iż swoją funkcję faktycznie będzie spełniać.

Kilkunastoletnia szkocka – idealny prezent dla degustatora i konesera Whiskey

Myśląc o mężczyźnie z klasą, często przejawia się obraz dobrze ubranego, zadbanego, popalającego cygaro i raczącego się 21-letnią szkocką na 1 kostce lodu. Jednak planując taki budżet, nie zawsze można trafić w gust, a to by było bardzo bolesne, biorąc pod uwagę ceny rynkowe dobrej whisky. Jednak jest bardzo dobra alternatywa w tym przypadku, aby elegancki prezent dla mężczyzny na urodziny mógł być wyzwaniem dla samego solenizanta! Zamiast wybierać jedną butelkę i drżeć na samą myśl do ostatniej chwili, czy produkt spełni oczekiwania, można użyć alternatywnej formy, jaką są butelki o pojemności 200 ml, co idealnie sprawdzi się w formie do degustacji, gdyż często pakiety oferują różne smaki, marki i nie wiadomo, co kryje w sobie kolejna butelka. Rozwiązanie takie na 100% przypadnie każdemu koneserowi do gustu, gdyż mało kiedy ma się dostęp do kilku różnych alkoholi z firm o bogatej przeszłości i uznawanych złotym laurem konsumenta, na wyciągnięcie ręki w domowym baru.