seks

Korek analny ze stali, silikonu czy szkła? Który wybrać?

Korki analne to jedne z najpopularniejszych gadżetów erotycznych dostępnych na rynku, wybierane chętnie niezależnie od płci. Istnieje wiele rodzajów korków, które zróżnicowane są pod kątem wielkości, kształtu i przede wszystkim – materiału, z jakiego są wykonane. Jeżeli zastanawiasz się, jaki korek analny będzie najlepszy dla Ciebie, to ten tekst jest kierowany właśnie do osób takich jak Ty.

Czym się kierować i jaki korek analny wybrać?

Przeglądając dostępną ofertę, można nabawić się niemałego bólu głowy w momencie podjęcia decyzji co do wyboru korka analnego. Przede wszystkim, musisz się zastanowić, do jakiego celu będzie służyła Ci ta zabawka. Jeżeli szukasz gadżetu erotycznego do noszenia przez dłuższy czas, na przykład przez kilka godzin w pracy, podczas wypoczynku lub w trakcie aktywności fizycznej, w pierwszej kolejności weź pod uwagę wielkość przedmiotu. Najlepiej sprawdzą się korki analne mniejszych rozmiarów oraz przede wszystkim takie, które posiadają małą końcówkę, bez fantazyjnych wzorów oraz zdobień. Jeżeli chcesz zachować dyskrecję, niedopuszczalne jest, aby taki gadżet odznaczał się w ciągu dnia spod Twojego ubrania. 

Podobnie sytuacja przedstawia się dla osób początkujących, które nie mają doświadczenia z tego typu zabawkami. Jaki korek analny będzie wówczas najlepszy dla Ciebie? Taki, który ma względnie prostą formę bez dużej ilości załamań i falowań, które początkowo mogłyby utrudniać odczuwanie przyjemności. Kształt korka to jednak tylko jedna z decyzji, którą musisz podjąć na wstępie.

Korek silikonowy, szklany czy stalowy? 

Zagłębiając się w temat, zauważysz, że istnieje wiele tworzyw, z których stworzone są korki analne. Do najpopularniejszych należą jednak trzy rodzaje: korki analne silikonowe, szklane oraz stalowe. Zatem czym one się różnią i jaką mają charakterystykę? 

Silikonowe korki analne wykonane są z silikonu medycznego. Materiał ten jest wykorzystywany do produkcji wielu gadżetów erotycznych ze względu na łatwość w utrzymaniu jego higieny. Silikon jest zupełnie hipoalergiczny, gładki oraz delikatny dla skóry. W tym przypadku pamiętać musisz jednak o tym, żeby w razie potrzeby wybierać lubrykanty stworzone na bazie wody, a nie silikonu, który może uszkodzić Twój korek. 

Kolejną alternatywą w wyborze jest szklany korek analny. Przede wszystkim gadżety wykonane ze szkła wyróżniają się bardzo często wyjątkową estetyką. Korki analne ze szkła mają oryginalne kształty i rzeźbienia, jednak mimo tego nie sprawiają żadnych problemów z utrzymaniem ich w czystości. Następnym plusem tych zabawek jest ich szybkie reagowanie na temperaturę. Jeżeli chcesz dostarczyć sobie lub swojemu partnerowi dodatkowych doznań, wystarczy, że będziesz na zmianę chłodzić i ogrzewać korek przed wsadzeniem go do odbytu. 

Taką samą możliwością, jeżeli chodzi o zmiany temperatury, charakteryzują się stalowe korki analne. Również w łatwy sposób możesz zmienić ich właściwości cieplne w trakcie zabawy. Stal chirurgiczna to bardzo odporny materiał. W przypadku korków analnych wykonanych z tego tworzywa nie musisz przejmować się żadnymi uszkodzeniami mechanicznymi gadżetu, jest on również bardzo odporny na różnego rodzaju substancje chemiczne, dlatego masz dowolność z wyborem lubrykanta, którego użyjesz podczas zabawy stalowym korkiem analnym. Oprócz tego możesz liczyć na nieskazitelną gładkość stali oraz jej całkowitą twardość. 

Jaki korek analny jest najlepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który korek analny jest najlepszy. Obecnie możesz wybierać korki pod względem tak wielu zmiennych, że nie sposób generalizować w tym temacie. Niewątpliwie jednak zabawka tego typu będzie niesamowitym urozmaiceniem Twojego życia erotycznego, która dostarczy wielu przyjemności i świeżości w sypialni. Podczas poszukiwań musisz przede wszystkim kierować się osobistymi preferencjami i upodobaniami oraz własnym zmysłem estetycznym. Wszystkie wymienione materiały, z których wykonywane są korki analne, są zupełnie bezpieczne i higieniczne, więc tylko od Ciebie zależy, która z opcji będzie odzwierciedleniem Twoich najskrytszych fantazji.