masaż

Jakie są zalety regularnych masaży?

Nic tak nie odpręża i nie regeneruje, jak dobrze przeprowadzony masaż. Czy jednak warto chodzić na takie zabiegi regularnie? Jakie są z tego korzyści?

Na początek trzeba zaznaczyć fakt, że istnieje bardzo dużo różnych typów masaży. Niełatwo jest samodzielnie dobrać odpowiedni dla siebie. W tym na pewno pomogą specjaliści. Wyróżnić można m.in. masaż klasyczny, leczniczy, kręgosłupa, relaksacyjny, bańką chińską czy antycellulitowy.

Pozytywne skutki regularnych masaży – Katowice, cena

Masaż ma wiele pozytywnych skutków zarówno dla ciała, jak i ducha. Jednak, by przyniósł naprawdę pożądane rezultaty, musi być wykonywany regularnie.

Po pierwsze, warto odnotować, że masaż powtarzany regularnie w widocznym stopniu redukuje zdenerwowanie. Spora część ludzi ma problem z chronicznym stresem, spowodowanym czy to zawirowaniami w pracy, czy problemami osobistymi. Masaż jest skutecznym i stosunkowo prostym lekarstwem na tę przypadłość. Warto zadbać o siebie w tym względzie, ponieważ stres odczuwany przez dłuższy czas może bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję ciała.

Masaż nie dość, że redukuje stres, to jeszcze powoduje uczucia zadowolenia i komfortu, a odpowiedzialny jest za to wyrzut dopaminy. Stanowi także doskonały sposób na relaks – za to często odpowiada klimat utrzymany w gabinecie, np. odprężająca, relaksacyjna muzyka. Masaż poprawia także jakość snu, co wpływa regulująco na organizm i pomaga osiągnąć zdrowy życiowy balans.

Wiele osób ma problemy ze skurczami mięśni. Regularnie przeprowadzany masaż może zniwelować ten problem, ma bowiem działanie rozkurczające – pomaga przy napięciu mięśniowym, jak i w obrzękach. To znacząco wpływa na komfort życia i mobilizuje do zwiększonej aktywności fizycznej, co jest receptą na długotrwałe zdrowie. Warto dodać, że masaż daje doskonałe wytchnienie po wzmożonym wysiłku, a tym samym przyspiesza regenerację.

Masaż w Katowicach – cena

Zastanawiałeś się, jakie są ceny masaży w Katowicach? Czy możesz pozwolić sobie na regularne korzystanie z tej usługi? Poniżej zostały przedstawione przykładowe kwoty:

  • godzinny masaż antycellulitowy/wyszczuplający kosztuje 190 zł;
  • 30-minutowy masaż bańką chińską kosztuje 79 zł;
  • godzinny masaż klasyczny kosztuje 119 zł;
  • cena modnego ostatnio masażu twarzy Kobido (trwającego 1 godzinę i 10 minut) wynosi od 159 zł do 189 zł;
  • 30-minutowy masaż całego ciała kupić można w cenie 90 zł.
  • godzinny masaż klasyczny całego ciała będzie kosztował 150 zł;
  • 40-minutowy masaż pleców kupić można już w cenie 79 zł;
  • 30-minutowy masaż klasyczny kosztować będzie 65 zł.

Można uznać, że ceny masażu w Katowicach nie stanowią najniższych, ale nie są też specjalnie wygórowane.

Podsumowanie

Można śmiało stwierdzić, że regularne masowanie bardzo dobrze wpływa na kondycję ciała, jak i na psychikę. Jeśli chodzi o masaż w Katowicach, ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto jednak od czasu do czasu pozwolić sobie na ten wydatek i znaleźć chwilę na relaks oraz odpoczynek w kojącej przestrzeni studia.