Botox na lwią zmarszczkę – działanie, efekty

Medycyna estetyczna to dziedzina, która z roku na rok zyskuje coraz większy rozgłos i uznanie w naszym kraju. Obecnie poprawianie natury nikogo nie dziwi i coraz więcej klientów decyduje się na wykonanie zabiegów mających na celu poprawę urody. W klinice medycyny estetycznej znajdziesz zabiegi typowo profilaktyczne, zapobiegające starzeniu się skóry lub zmniejszające i likwidujące powstałe już niedoskonałości, tj. zmarszczki, blizny, cellulit czy rozstępy. Wszystkie działania z zakresu medycyny estetycznej charakteryzują się małą inwazyjnością i nie wymagają pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Jedną z najpopularniejszych metod zapobiegania procesowi starzenia się skóry i likwidowania zmarszczek jest wstrzykiwanie w twarz botoxu inaczej zwanego toksyną botulinową. Choć druga nazwa może odstraszać, profesjonalnie wykonany zabieg z użyciem tej substancji jest bardzo bezpieczny, a możliwe skutki uboczne to jedynie zaczerwienienia i zasinienia, które z czasem znikają. W przypadku zabiegu z użyciem botoxu w Warszawie, po kilkunastu minutach można już opuścić klinikę, przestrzegając jedynie kilku zaleceń. Botox jest w stanie poradzić sobie z jakąkolwiek zmarszczką na twarzy, zarówno z tzw. kurzymi łapkami, jak i lwią zmarszczką. Ile jednostek potrzeba, by pozbyć się problemu i jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Botox – co to za substancja i jak działa?

Botox to substancja należąca do neurotoksyn, wytwarzana przez bakterie beztlenowe. Jej dobroczynne właściwości odkryto wcześniej w innych gałęziach medycyny, m. in. w neurologii. Odpowiednio dobrana dawka botuliny pomaga w leczeniu migren, bruksizmu i nadpotliwości. Jakie jest zastosowanie  botoxu w medycynie estetycznej ? Choć preparat ten może kojarzyć Ci się z wypełnianiem zmarszczek, jego działanie jest nieco inne. Wstrzyknięta miejscowo dawka tej substancji hamuje działanie jednego z neuroprzekaźników odpowiedzialnych za przesyłanie informacji między mózgiem a mięśniami, do których dostała się botulina. Połączenia między zakończeniami wybranych nerwów i mięśni są zablokowane, a ich wykorzystanie staje się niemożliwe. W przypadku aplikacji w okolice lwiej zmarszczki, skóra między brwiami pozostaje rozluźniona, nawet jeśli zechcesz je napiąć. Dzięki temu przestaje się marszczyć, a istniejące zmarszczki ulegają spłyceniu.

Choć istnieje przekonanie, że wstrzykiwanie botoxu to zabieg dla ludzi starszych, nie jest ono do końca prawdziwe. U osób w podeszłym wieku zmarszczki są na tyle pogłębione, że zamrożenie i rozluźnienie mięśni może nie wystarczyć, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Dlatego w takim przypadku stosuje się kwas hialuronowy, który jest substancją wypełniającą bruzdy. Botulina sprawdza się jako środek profilaktyczny przeciw starzeniu się skóry, dlatego zabiegi z użyciem botoxu rekomendowane są dwudziestoparolatkom, którzy chcą zachować młodą skórę na dłużej.

Botox na lwią zmarszczkę – ile jednostek potrzeba?

Dawka substancji, jaką stosuje się przy redukowaniu zmarszczek, jest dość niska. Poza tym jej działanie jest miejscowe i nie wpływa na ogólny stan organizmu. W medycynie estetycznej używa się od kilku do 50 jednostek botuliny, w zależności od rodzaju zmarszczki i efektu, jaki chce się uzyskać zwykle jest to kilkanaście jednostek, które działają jedynie w obszarze wkłucia i nie mają wpływu na pozostałe mięśnie. Dlatego zabieg spłycenia lwiej zmarszczki wykonany w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej pod okiem specjalistów nie wywoła u Ciebie efektu sztywnej maski.

Botox na lwią zmarszczkę – efekty

Cały zabieg z wykorzystaniem botoxu na lwią zmarszczkę może trwać zaledwie kilkanaście minut, ale na pełne efekty trzeba poczekać nieco dłużej. Zazwyczaj poprawa wyglądu następuje od 3 do 10 dni po zabiegu i utrzymuje się około 6 miesięcy. Dzięki temu, że mięśnie pozostają w spoczynku przez kilka miesięcy, kiedy botox przestaje działać, zmarszczki będą u Ciebie mniej widoczne niż przed zabiegiem.

Jeżeli szukasz profesjonalnej kliniki, która wykona botox w Warszawie, zapoznaj się z ofertą Forever Young.