Głowacki Vet – dystrybutor sprzętu weterynaryjnego

Tak samo jak w przypadku szpitali dla ludzi, tak i klinikach i lecznicach dla zwierząt powinny znajdować się specjalistyczne sprzęty niezbędne w procesie leczenia i diagnostyki zwierząt. Im szerszy wachlarz oferowanych usług przez daną lecznicę, tym więcej specjalistycznego sprzętu mają do dyspozycji lekarze weterynarii.
Wysokiej jakości gabinet weterynaryjny powinien być wyposażony w profesjonalny sprzęt weterynaryjny taki jak chociażby: źródło światła bezcieniowego, salę operacyjną ze odpowiednio dobranym sprzętem anestezjologicznym oraz lampę bakteriobójczą i wysokiej klasy sterylizator, który zapewnia higienę pracy. W lecznicy weterynaryjnej powinno znaleźć się także przyjazne i przytulne miejsce na poczekalnię, które nie będzie  powodowało dodatkowego stresu u zwierzęcia i jego właściciela. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług Głowacki Vet, który jest dystrybutorem profesjonalnego sprzętu weterynaryjnego.

Profesjonalne wyposażenie lecznic dla zwierząt

Planując przestrzeń poszczególnych pomieszczeń w lecznicy dla zwierząt warto wiedzieć, jakiego rodzaju warunki muszą zostać spełnione, aby dana przestrzeń była zgodna z obecnie obowiązującymi wytycznymi i przepisami prawnymi. W lecznicy dla zwierząt powinien nie tylko znaleźć się profesjonalny sprzęt weterynaryjny. Równie ważne są artykuły sanitarne, produkty przeznaczenia medycznego jednorazowego użytku. Wszystko to jest niezbędne do zapewnienia zwierzętom najbardziej profesjonalnej i komfortowej opieki.

Specjalistyczny sprzęt weterynaryjny

Oprócz podstawowego sprzętu w lecznicach dla zwierząt powinny znajdować się także:

  • sprzęt do diagnostyki: aparat USG, który określa strukturę narządów wewnętrznych, jak również ich rozmiary oraz kształt; ultrasonografy weterynaryjne, które umożliwiają rozpoznanie guzów nowotworowych, obecność płynu patologicznego lub infekcje; aparat RTG, który jest niezbędny w diagnostyce tkanek miękkich oraz układu kostnego; endoskop, który daje możliwość obejrzenia narządów układu pokarmowego; tomograf komputerowy, który zapewnia bardzo dokładny obraz konkretnego obszaru; mikroskop służący do badania wymazów lub preparatów histopatologicznych; inkubator termiczny – do przechowywania materiału biologicznego; elektrokardiograf – do oceny pracy serca;
  • diagnostyka laboratoryjna: analizator hematologiczny, który rozpoznaje i analizuje krew zwierząt; analizator biochemiczny, który bada takie parametry jak hormony, enzymy i jony we krwi; analizator do moczu.
  • anestezjologia i monitoring:  aparat do narkozy wziewnej; respirator podtrzymujący funkcje życiowe; urządzenia do monitoringu gwarantują bezpieczeństwo podczas całego zabiegu – pozwalają precyzyjnie kontrolować pracę serca, ciśnienie, oddech i stężenie tlenu w czasie trwania operacji; koncentrator tlenu.
  • stomatologia: aparat służący do ultradźwiękowego usuwania kamienia nazębnego; aparat do zdjęć zębowych.
  • chirurgia: laser; elektrokoagulator; narzędzia do przeprowadzania biopsji; urządzenie do kriochirurgii.
  • okulistyka: tonometr; lampa szczelinowa; oftalmoskop.

Głowacki Vet – dystrybutor sprzętu do lecznic dla zwierząt

Sprzęt do lecznic dla zwierząt to specjalistyczny sprzęt weterynaryjny. Dysponuje nim klinika, który musi spełniać wysokie standardy. Wyłącznie jakościowe urządzenia zapewniają pełne bezpieczeństwo czworonożnym pacjentom oraz minimalizują ryzyko związane z różnego rodzaju zabiegami.
Wszystkie wymienione wyżej sprzęty dostępne są bezpośrednio u dystrybutora sprzętu weterynaryjnego Głowacki Vet. W ofercie można znaleźć niezbędne elementy wyposażenia profesjonalnego gabinetu weterynaryjnego i lecznicy dla zwierząt. Dystrybutor współpracuje wyłącznie z pewnymi i sprawdzonymi producentami. Sprzęt, który oferuje, dostarczają m.in. takie firmy jak: Andersen, Biocare, Eisenhut, Ekuore, Firefly, Grimed, Hawk Medical, Midmark, Parks, Woodley, Tomahawk Live Trap czy Shorline.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości sprzedawcy wspomnianego sklepu zapraszają do wybranej formy kontaktu. Doradcy pozostają do Waszej dyspozycji. Dystrybutor sprzętu do lecznic dla zwierząt świadczy kompleksowe usługi, zapewnia niezbędne wsparcie techniczne, jak również serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.