Czy odpowiednia poduszka do siedzenia przy bólu kości ogonowej może pomóc?

Stłuczenie kości ogonowej jest wbrew pozorom bardzo częstym zjawiskiem. Jest ono dość powszechne, zwłaszcza w obecnej porze zimowej, ponieważ wystarczy niefortunnie poślizgnąć się na kawałku oblodzonej powierzchni, by przez długi czas towarzyszył człowiekowi ból. Istnieją jednak proste sposoby na to, by sobie z nim poradzić. Odpowiedzią jest poduszka rehabilitacyjna do siedzenia.
Kość ogonowa to zakończenie kręgosłupa u człowieka. Jest inaczej zwana kością guziczną i składa się zazwyczaj z pięciu zrośniętych kręgów. Największy posiada wyrostki stawowe służące do łączenia z kością krzyżową. Reszta to trzony, które mogą ulegać uszkodzeniom, nadwyrężeniom itd. Co ciekawe, znajduje się ona w miejscu, gdzie inne ssaki posiadają ogon. Do kości ogonowej przytwierdzone są więzadła, ścięgna, a także mięśnie. Wspiera ciało podczas siedzenia.Prawdopodobnie każda osoba, która doznała choćby niewielkiego stłuczenia kości ogonowej, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bolesna jest to przypadłość. Ten charakterystyczny ból może świadczyć na przykład o zmianach zwyrodnieniowych, gorszej przyczepności mięśni, a także uszkodzeniu samej kości lub okolicznych elementów ciała.
Zdarza się, że ból kości ogonowej często wcale nie dotyczy osób, które się uderzyły. Odczuwanie dyskomfortu w przypadku kości guzicznej jest nazywane coccygodynią. Ból może promieniować do okolicznych kości i stawów, a także mocno utrudniać stanie i siedzenie. Narażone na niego są kobiety po porodzie, osoby cierpiące przez przewlekły stres, ludzie z zaburzeniami przewodu pokarmowego, uprawiający siedzący tryb życia oraz oczywiście pacjenci po upadkach.

Ból kości ogonowej – jak złagodzić?

Po pierwsze należy udać się do lekarza, ponieważ ból może mieć inne podłoże, niż powypadkowe, dlatego standardowe metody prewencyjne w tym zakresie mogą nie być w pełni skuteczne. Specjalista wykona najpewniej badanie RTG, dzięki któremu pacjent dowie się, czy nie doszło do złamania, ponieważ jest to najpoważniejszy przypadek, któremu towarzyszy omawiany ból i wymaga przeprowadzenia operacji.
Bardzo często lekarze polecają skorzystanie z niewielkiego przedmiotu, którym jest poduszka rehabilitacyjna do siedzenia. Jest to produkt bardzo skuteczny, ponieważ zazwyczaj posiada wycięcie w miejscu kości ogonowej. Trzeba tutaj zaznaczyć, że okolice dolnych części kręgosłupa są bardzo wrażliwe na dotyk, dlatego zaleca się ograniczenie narażania ich na kontakt z krzesłem, łóżkiem itd.
Ból kości ogonowej podczas siedzenia może również wymagać zastosowania środków przeciwbólowych, ponieważ jest szczególnie uciążliwy, jednak wcześniej wspomniana poduszka może znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jeżeli cierpisz na opisywaną dolegliwość, to jak najszybciej nabądź takowy produkt, ponieważ na pewno odczujesz większy komfort. Cena takiego akcesorium nie jest wysoka, a do tego można go dostać w wielu miejscach, chociażby w sklepach internetowych.