Czy warto kupić poduszkę sensomotoryczną dla dziecka

Czy warto kupić poduszkę sensomotoryczną dla dziecka

Poduszka sensomotoryczna określana również jako beret ortopedyczny to przede wszystkim narzędzie stosowane przez fizjoterapeutów w celu poprawy postawy kręgosłupa. Sprzyja także siedzeniu dynamicznemu. Przedmiot ten doskonale nadaje się do wykonywania wielu ćwiczeń. Beret sensomotoryczny poleca się dorosłym, jednak najczęściej specjaliści zalecają rodzicom zakup takowego asortymentu swoim pociechom.
Niestety, dzisiejsze czasy nie sprzyjają dobremu funkcjonowaniu organizmu, ponieważ większą część dnia spędza się w pozycji siedzącej. To szczególnie negatywnie wpływa na najmłodszych, ponieważ w pierwszych latach życia ciało malucha najmocniej się rozwija. Nieprzypadkowo bóle kręgosłupa dopadają coraz młodsze osoby, a wady postawy są obecne u większego odsetka dzieci, niż kiedyś. Z tego powodu powinno się przedsiębrać prewencyjne działania. Poduszka sensomotoryczna jest doskonałym uzupełnieniem aktywności ruchowej, która jest tak istotna dla najmłodszych. Korzystanie z niej niejako wymusza od użytkownika stałych ruchów mięśni pleców i kręgosłupa oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu wzmacnia się sensomotoryka ciała, a także koordynacja ruchowa.
Każdy beret rehabilitacyjny posiada strukturę antypoślizgową oraz niewielkie wypustki, których zadaniem jest pobudzanie receptorów nerwowych. Najczęściej wnętrze produktu jest puste – wypełnione powietrzem. Poszczególne modele pozwalają na regulację (powietrza), dzięki czemu można dostosować poduszkę do wzrostu oraz wagi malucha.
Dzieci korzystające z takich produktów od najmłodszych lat swojego życia mają szansę uchronić się przed problemami z kręgosłupem w późniejszych czasie. Używanie beretu sensomotorycznego z perspektywy trzeciej osoby może wydawać się bierne, jednak odpowiednie zaprojektowanie modelu wymusza pracę wielu mięśni, wydajniejszą pracę układu krwionośnego itd. Stosowanie tego produktu jest bajecznie proste. Wystarczy, że na jakimkolwiek krześle umieszczona zostanie poduszka sensomotoryczna, a podczas siedzenia ciało zacznie pracować.

Jeżeli szukają Państwo najlepszych poduszek sensomotorycznych, to zapraszamy na stronę naszego partnera delf-sklep.pl, który zajmuję się sprzedażą przedmiotów rehabilitacyjnych. Znajdą je Państwo pod adresem: https://delf-sklep.pl/poduszki-sensomotoryczne